HydroGRUNT - MEEX AG ®

Przejdź do treści
HYDRO-GRUNT – uniwersalny preparat gruntujący ( koncentrat )
HYDRO-GRUNT zabezpiecza podłoże przed działaniem wody oraz słabych  kwasów i soli. Tworzy polimerową, bezpyłową warstwę ochronną, która  podwyższa odporność gruntowanych powierzchni na ścieranie. Doskonale  izoluje i skutecznie wyrównuje chłonność podłoży. Poprawia przyczepność  klejów, tynków, farb, glazury itp.. Niezastąpiony jako warstwa  sczepiająca przy renowacji i naprawie elementów betonowych. Umożliwia  nadlanie bądź klejenie cienkich warstw cementowych na stare podłoża bez  tzw. odparzania.


Zastosowanie
- do powierzchniowej impregnacji elementów betonowych, zapraw, gipsu i innych powierzchni chłonnych i porowatych,
- do wzmacniania starych, słabych tynków i jastrychów – tworzy doskonałe podłoże pod kleje i farby,
- do wykonywania warstwy szczepnej na podłożach cementowych,
- jako dodatek do mieszanek cementowych zamiast wody zarobowej lub jej części
Sposób użycia
POWIERZCHNIOWO – nanosimy pędzlem, wałkiem lub natryskowo. Po około  20 minutach impregnowana powierzchnia gotowa jest do dalszych prac lub  do użytku.
Wydajność przy gruntowaniu z 1 litra 6-8m², w zależności od podłoża chłonności.
JAKO SKŁADNIK MIESZANKI – dodajemy bezpośrednio do wody zarobowej w  ilości od 2% do 5% wagowo w stosunku do ilości cementu. Im większa ilość  Hydrogruntu, tym zaprawa bardziej przyczepna i odporna na niekorzystne  warunki atmosferyczne.
Przy niektórych pracach (nadlewanie schodów, wyrównywanie i uzupełnianie  wylewek lub parapetów, łączenia ze sobą elementów betonowych) można  stosować preparat zamiast wody.
Trwałość
24 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu .
Przechowywanie i magazynowanie
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-30 °C, w  suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Zabezpieczyć przed działaniem  promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.
Opakowania
HYDRO-GRUNT pakowany jest w butelki 1l (opakowanie zbiorcze 9 szt.), kanistry 5l i 10l oraz beczki 200l i kontenery 1000l.
Bezpieczeństwo pracy
HYDRO-GRUNT jest substancją ekologicznie czystą, nie toksyczną, nie  palną. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i  bezpieczeństwa pracy.
Dane techniczne
Stan skupienia: ciecz
Barwa: mleczno-biała
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,05g/cm³ w 20°C
Ph: 4 – 5,5
Podane informacje nie zwalniają naszych klientów z obowiązku  samodzielnego zbadania przydatności naszego produktu do indywidualnych  zastosowań.
MEEX AG Sp.Jawna
Wróć do spisu treści