ZAP-Plus - MEEX AG ®

Przejdź do treści
ZAP® PLUS - umożliwia wyeliminowanie wapna w zaprawach cementowych.
ZAP® PLUS jest domieszką uplastyczniającą i  napowietrzającą, ograniczającą udział wody w zaprawie. Doskonale łączy  kruszywo z cementem. Zwiększa wytrzymałość zapraw i uodpornia je na  czynniki zewnętrzne. Stosowanie domieszki gwarantuje, że wykonany tynk  będzie twardy, mrozoodporny, nie nasiąkliwy, bez widocznych mikropęknięć  tzw. pajęczynki. ZAP® PLUS ogranicza również występowanie wykwitów  węglanu wapnia na murach, cegłach oraz tynkach. Nie zmienia czasu  wiązania. Nie powoduje korozji.
Zastosowanie
- tynki wewnętrzne
- tynki zewnętrzne

KUP TERAZ

Sposób użycia
Jedna saszetka 20g ZAP PLUS przeznaczona jest na 50 kg cementu.
Do wody zarobowej lub jej części wsypujemy  dodatek ZAP PLUS i mieszamy ok. 3 minuty, następnie wlewamy wodę z  dodatkiem do betoniarki. Mieszamy do uzyskania odpowiedniej  konsystencji. Gdy po dodaniu wody z dodatkiem w dalszym ciągu zaprawa  jest zbyt gęsta, to do betoniarki dolewamy małymi porcjami wodę, lecz  już bez dodatku i mieszamy do uzyskania zamierzonej gęstości.
Uwaga: czas mieszania zaprawy z dodatkiem ZAP PLUS ma istotny wpływ na  gęstość zaprawy (czas mieszania dłuższy – konsystencja rzadsza)
Trwałość
12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu.
Przechowywanie i magazynowanie
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w  temperaturze 5-25 °C, w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Chronić  przed wodą i wilgocią. Zabezpieczyć przed działaniem promieni  słonecznych.
Opakowania
ZAP PLUS dostępny jest w opakowaniu zbiorczym 100x20g.
Bezpieczeństwo pracy
ZAP PLUS jest substancją ekologicznie  czystą , nie toksyczną , nie palną. Przy pracach należy stosować ogólne  zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.
Dane techniczne
Stan skupienia: proszek
Barwa: bladożółta do brunatnej
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,1 g/cm³
Ph: 10 – 12
Zawiera wyłącznie składniki z PN-EN 934-1:2008, załącznik A.1. Deklaracja zgodności z PN-EN 934-2:2010 nr 12/2010
MEEX AG Sp.Jawna
Wróć do spisu treści